Forum Przeciw Depresji

Forum Przeciw Depresji

Rate this post

Forum Przeciw Depresji jest kampanią edukacyjną organizowaną przez firmę Servier od 2007 roku przy wsparciu merytorycznym Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Celem kampanii jest szerzenie wiedzy na temat depresji oraz uświadomienie społeczeństwu, że nie jest to chwilowy stan, ale choroba, która wymaga leczenia. Kampania ma także pomóc osobom chorym i ich rodzinom w pokonywaniu trudności oraz zachęcić do skorzystania z pomocy lekarzy, terapeutów i grup wsparcia.

Organizatorzy kampanii Forum Przeciw Depresji prowadzą szereg działań z myślą o chorych, którzy potrzebują wsparcia lub szukają informacji o chorobie.

STRONA INTERNETOWA KAMPANII

www.forumprzeciwdepresji.pl strona Internetowa kampanii to źródło informacji o depresji: objawach choroby, przebiegu i sposobach jej leczenia.

Dodatkowo na stronie znajduje się wyjątkowa zakładka „Gdzie szukać pomocy?”, a tam praktyczne informacje dla chorych na depresję, a także ich najbliższych, m.in.:

  • Szukasz lekarza specjalisty – Mapa Punktów Pomocy – unikatowa, ogólnopolska baza kontaktów do Poradni Zdrowia Psychicznego, Przychodni, w których  przyjmują lekarze psychiatrzy, Szpitali z Oddziałami Psychiatrycznymi a także prywatnych gabinetów lekarzy specjalistów w dziedzinie psychiatrii.
  • Ważne Telefony Antydepresyjne – numery telefonów oraz ogólnopolskie infolinie, pod którymi osoby z depresją, zaburzeniami psychicznymi czy ofiary przemocy mogą uzyskać wsparcie.
  • Szukasz psychoterapeuty – dostęp profesjonalnego portalu umożliwiającego znalezienie skutecznej pomocy psychologicznej i psychoterapii dla Ciebie i Twoich bliskich www.szukamterapeuty.pl
  • Zakładka „Forum pod opieką lekarza specjalisty” – zawsze masz możliwość opisania swojego problemu z depresją na Forum – to miejsce gdzie można uzyskać poradę bądź odpowiedź na nurtujące pytania tu również dyżuruje lekarz specjalista który udzieli Ci odpowiedzi i pomocy.

FANPAGE KAMPANII NA FACEBOOK’u

www.facebook.com/ForumPrzeciwDepresji profil kampanii Forum Przeciw Depresji, gdzie można znaleźć szereg informacji o chorobie, aktualności dotyczące kampanii, a także ciekawe artykuły i nowości medyczne i naukowe.

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji

W ramach kampanii działa również nasz Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji nr tel. 22 594 91 00, pod którym dyżuruje lekarz psychiatra. Jeśli podejrzewasz u siebie lub Twojego bliskiego depresję, jeśli sądzisz, że dzieje się z Tobą coś poważniejszego niż chwilowe obniżenie nastroju, stres czy przemęczenie – nie wahaj się i skontaktuj się ze specjalistą.

Zadzwoń!

Telefon czynny jest w każdą środę i czwartek w godz. 17:00-19:00.

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji nigdy nie zastąpi wizyty u specjalisty, ale umożliwia pierwszy, anonimowy kontakt ze specjalistą.